Právní služby:

Rychlý kontakt

JUDr. IVO JELÍNEK, advokát
e-mail: judr.ivo.jelinek@advodec.cz
telefon: +420 412 517272

Miscelanea:

Těžko najít někoho spokojeného se stavem provozu na silnicích a ulicích a ještě těžší je najít nějakého takového spokojeného vyjímečníka (tento výraz používám ve snaze najít alternativu k obvyklejšímu, nicméně nespisovnému „exot“)  kolem páté hodiny odpolední na ulici provinčního českého městečka zatíženého dopravní špičkou. Spíše naleznete osoby nespokojené a radost by projevoval snad jedině opravdu nadšený sběratel vulgarismů s vyšší odolností na kysličník uhelnatý.

Beru to obvykle jako stav neovlivnitelný mou vůlí či přáním a věnuji se v autě spíše přemýšlení, protože už jsem dospěl do věku, kdy mi nevadí, že mne někdo předjede a dostane se k další červené o tři sekundy dříve, než já. Nicméně dnešní setkání se čtyřkolkou, která mne s mohutným zaburácením předjela zleva jen proto, aby vzápětí překřížila mou dráhu, vjela na chodník vpravo a bravurně zastavila polosmykem před trafikou, aby řidič mohl zakoupit denní tisk či co, mne celkem spolehlivě vyadrenalinovalo.

Zejména v kontextu k přáním, která nyní ze strany  všech  zdejších městských policejních sborů směřují  k moudrému sboru zákonodárců v očekávání, že po Novém roce přeci jen své radary užijí alespoň trošku, mne aktuální absence konstábla, jehož mužné rámě by okamžitě dopadlo na hubené raménko svrchu zmíněného přestupce, dovedla do stavu opravdu nevrlé nespokojenosti.

Neboť konstábl, (jaké to překvapení),  ve správnou chvíli nestál na tom chodníku, kde bych ho byl býval rád viděl…

Zřejmě obhlížel vhodné místo, kde ukryje svou elektronickou hračku, jejímž prostřednictvím někdy příště zásadně zvýší mou bezpečnost na silnici …